Најубавата жена на светот позираше на ранчот и го запали интернетот со својот изглед

Американскиот модел Бела Хадид (24) на својот Инстаграм профил објави нова провокативна фотографија со која го запали интернетот.

Имено, најубавата жена на светот позираше во бел топ и кафеави панталони на еден ранч, а по тој повод сакаше да ја изрекламира торбата “Michael Kors”.

Бела уживаше во сончевите зраци, а по тој повод го покажа совршено рамниот стомак и подигнатиот задник, па фановите коментираа дека има тело како тинејџерка.

View this post on Instagram

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

Во последно време, Бела се облекува многу „ретро“ и во стилот на деведесеттите, а со своите модни комбинации потсетува на облеката што ја носеше познатата Синди Крафорд.

Очигледно е дека таа и е инспирација, а Бела тргна по нејзиниот пат и во моделингот. Таа е светски познат топ-модел и ангел на Victoria’s Secret, за кој воздивнуваат многу мажи, но во последно време малку се зборува за нејзиниот љубовен живот.

Со години се забавуваше со музичарот The Weeknd, пред тој да започне врска со пејачката Селена Гомез, со која наскоро раскина.

Манекенката сега е преубава и слободна.