Видеото на кое Брус Вилис игра кошарка со пријателите ги воодушеви неговите фанови.

„Те сакам БиДаб“, напиша сопругата на Вилис, Ема Хеминг на својот Инстаграм во описот на видеото од актерот, кому претходно му беше дијагностицирана афазија,  на кое се гледа како ужива во игра со пријателите во дворот на семејната куќа.

Актерот за прв пат беше снимен во јавност кон средината на месецот, откако неговото семејство објави дека тој се повлекува од актерството поради неговото здравје.