Ексклузивно! Цеца ќе пее во Северна Америка (видео)

Како што дознаваат медиумите, Светлана Цеца Ражнатовиќ на 4. јануари ќе одржи концерт во Мексико, во елитното летувалиште Канкун.

Дивата добила понуда да одржи спектакулерен концерт во елитниот клуб Мандала на брегот на Карипско море, која со задоволство ја прифатила.
Наскоро ќе бидат познати деталите, а се дознава Цеца е радосна за овој концерт.

Засега не се знае колку време ќе трае нејзината турнеа низ Севетна Америка и дали планира Вељко и Анастација да бидат со неа заедно во Америка или... А, за тоа, што потоа, јавноста секако ќе ги има сите детали, сепак до нова година имадоста време.

Поврзани

Најнови вести

Коментари