ЕЛЕНА ВЕЛЕВСКА ПОРАЧА:

Доста плукате по се што е наше!

Елена Велевска вели дека и пречи фактот што во последно време се почесто се ценат музичарите од соседството и странство, а по нашите само се плука.

Елена Велевска вели дека и пречи фактот што во последно време се почесто се ценат музичарите од соседството и странство, а по нашите само се плука. Имено, револтирана од некои натписи по домашните медиуми каде ја обвиниле дека ја копира Јелена Карлеуша, фолкерката преку статус на Фејсбук решила да им даде до знаење на дежурните душегрижници да си ја гледаат нивната работа и им порачала:

И денес не очекував да не исплукате по нешто што е наше и затоа не чудете се зошто другите профитираат во нашава земја. За почеток, научете се да си ги цените уметниците, зашто мене ми е јасно колку поголеми таленти имаме ние од другите", стои во постот на Елена.

Инаку, пејачката пред неколку месеци потпиша и договор со бугарската продукција "Паинер# и за тамошниот пазар сними неколку песни со видеа, а наскоро ќе промовира и нов материјал на македонски јазик.

Поврзани

Најнови вести

Коментари