Пејачки, актерки, модели ја отворија летната сезона и споделија разголени фотографии …

Убавите жени на социјалните мрежи го споделија  уживањето покрај морето на прекрасните плажи.

Летото е тука, сонце, море и плажа секако! Познатите дами уживаат на плажите во Италија и Грција, а дел од атмосферата и летното слободно време споделија на своите Инстаграм профили.

Порталот „Page six“ направи список на најдобрите слики на познати личности во бикини од почетокот на годината до сега. На списокот се најдоа Џенифер Лопез, Дуа Липа, Емили Ратајковски …

Сара Сампајо

Емили Ратајковски

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata)

Јехона Дрешај

Џенифер Лопез

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Дуа Липа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Никол Шерцингер

Хелен Кристенсен

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Helena (@helenachristensen)

Алесандра Амбросио

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Helena (@helenachristensen)

Хали Бери

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Halle Berry (@halleberry)