И Дино Мерлин се огласи по повод смртта на Балашевиќ. Тој објави видео во кое едвај со очи полни со солзи ја пее „Не волим јануар“.

– Збогум, голем Ѓоле, напишал Мерлин под видеото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dino Merlin (@dinomerlin)