Џенифер Лопез и Алекс Родригез потврдија дека нивната свршувачка е завршена и дека тие се „подобри како пријатели“.

Еден месец откако американските таблоиди напиша дека парот раскинал, а подоцна објавиле дека „работат на некои работи“, сега потврдија дека раскинуваат, пишува Пејџ Сикс.

„Сфативме дека сме подобри како пријатели и со нетрпение очекуваме да продолжиме да останеме така“, рекоа тие во емисијата Today. Тие исто така рекоа дека планираат да ја продолжат соработката на заеднички проекти и си посакаа среќа.

Педесет и едногодишната пејачка и поранешен бејзбол играч барале приватност поради децата. Музичката sвезда и актерка е мајка на 13-годишни близнаци, синот Макс и ќерката Ема, кои ги доби со поранешниот сопруг Марк Ентони.

45-годишниот филантроп има две ќерки Наташа (16) и Ела (12) кои ги доби со поранешната сопруга Синтија Скуртис.

Лопез и Родригез се свршија во 2019 година, но во последно време се повеќе се пишуваше за нивниот прекин.