Денот кој Емина ДОЛГО ќе го памти: На бајката и дојде крај, но спомените остануваат (ФОТО)

Свадбата на пејачката Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал беше свадбена бајка.

Популарната Емина неодамна се разведена од турскиот пејач и оттогаш медиумите не престанаа да зборуваат за нив.
По десет години брак, нивната љубов исчезна. Тие почнаа на свој начин, а на Интернет се појавија и низа фотографии што ја покажуваат популарната пејачка на нејзината свадба од бајките, за која светот пишуваше.

 
 
 
View this post on Instagram

#eminajahovic #yenge #mustafasandal #artists #turkey #jugoslavija #nostalgija

A post shared by @ foto.nostalgija onJun 5, 2017 at 4:15am PDT


Емина се омажи на 13 јануари 2008 година во ексклузивен хотел во Истанбул.

Поврзани

Најнови вести

Коментари