Дарко Лазиќ прв пат пее после несреќата (видео)

Фолкерот Дарко Лазиќ кој замалку не го загуби животот во октомври во сообраќајка, секој ден му е се подобро после лекување во бањата "Селтер, каде што повремено станува од количка и оди со помош на штаки, и се почесто поминува време со своите пријатели.

Неговиот менаџер во изминатите месеци не се одвојувал од него, заедно го поминуваат времето и сега кога Дарко полека но сигурно се опоравува.

Своите заеднички моменти не ретко ги споделува со своите следбениците на Инстаграм, како што е случајот и сега за време на заедничкото возење кои го снимиле на видео:

 
 
 
View this post on Instagram

Darko Lazić PRVI PUT ZAPEVAO POSLE NESREĆE sa najboljim drugom Miljanom! Evo kako zvuči! #starmagazin #darkolazic

A post shared by S T A R Serbia (@star_magazin) onJan 10, 2019 at 8:31am PST

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари