Дара Бубамара заврши во болница

Српската пејачка Дара Бубамара минатата недела завршила во болница.

На прв поглед пејачката имала алармантни симптоми, но набрзо сфатила дека заморот ја довел до таа состојба.

Таа почувствувала изнемоштеност за време на еден настап, па побарала лекарска помош бидејќи имала болки во пределот на градоте.

Лекарите и дале инфузија, по што пејачката се чувствувала подобро.

Одлучила да продолжи да работи, но да го намали темпото.

Поврзани

Најнови вести

Коментари