Синоќа, многу познати музичари настапија на париската сцена на 24-часовниот фестивал Global Citizen Live. Програмата ја отвори Елтон Џон настапувајќи пред Ајфеловата кула.

Публиката уживаше во настапите на големите музички имиња како Блек Ајд Пис, Ед Ширан и Стормзи.

Сепак, настапот на овогодинешните победници на Евровизија, италијанскиот бенд Манескин, крена најмногу прашина.

Фронтменот на бендот, Дамијано Дејвид ја вжешти атмосферата изведувајќи без маица, со црн кожен појас околу вратот.

Атрактивната басистка Викторија пристигна на сцената во розова крзнена бунда, која ја соблече за време на енергичниот настап. Ги покажа голите гради со црни фластери  над брадавиците