Во саботата, Џенифер Лопез објави серија фотографии со натпис: „Keep calm and work on the weekend“, но она што го привлече вниманието на сите освен фактот дека ѕвездата е зафатена и за време на викендите, е отсуството на нејзиниот 1.8 милиони вреден веренички прстен со дијаманти.

На сликите се гледа како 51-годишната sвезда позира и прави селфи на скалите, очигледно од сетот на нејзиниот нов филм „Shotgun Wedding“, кој се снима во Доминиканската Република.

 

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Лопез исто така не го носеше своето омилено парче накит на фотографиите од нејзината неодамнешна насловна страница за списанието InStyle. Интересно е што приказната во магазинот содржеше блескави цитати од нејзините бивши, вклучително и поранешниот сопруг Марк Ентони и поранешниот свршеник Бен Афлек, но ниеден од Алекс Родригез.

 

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Да потсетиме, Page Six ексклузивно објави во март дека парот се разделил и ја откажал својата двегодишна веридба. Но, изворот подоцна рече дека тие се обиделе да се помират и дека „вложиле работа“ во поправка на нивната врска.

Од нивното кратко разделување, 45-годишниот Родригез неколку пати леташе во Доминиканската Република за да ја види Лопез на снимањето на нејзиниот филм.