Цензура на Телма: зошто ја нема Еден на еден?!

"Поради тоа што упорно ни ѕвонат телефоните и ни се полни инбоксот, ве известуваме дека денешната емисија е снимена, измонтирана, однесена навремено во ТВ и искрено супер епизода! Сепак, вечерва како што гледате нема нова #1на1 на Телма. Ќе пишеме што е, како е, кога ќе имаме повеќе инфо." - објавија "Eден на еден" на нивната официјална ФБ страна.

Имено, вчеравечер, 22 октомври, Телма телевизија не ја емитуваше новата емисија од "Eден на еден", иако претходно се најавуваше истата, а особено привлече внимание затоа што гости се членовите на хит серијата "Фамилијата Марковски".

Поврзани

Најнови вести

Коментари