Социјалните мрежи се полни со фотографии на Мајли Сајрус и Лепа Брена кои изгледаат буквално идентично. На еден од последните концерти светски познатата пејачка неверојатно потсетила на фолкерката и по фризурата и по стајлинзите. Ретро стиловите се враќаат на голема врата во светот на модата што може да се види и според бројните светски ѕвезди.

Majli Sajrus

Мајли дефинитивно многу наликува на Брена од времето кога жареше и палеше со хитовите „Ситније, циле ситније“, „Робиња сам твоја“…

 

Majli Sajrus

 

Твитерџиите веднаш ја заблежале сличноста и тргнале со споредбите.

– Брена пред времето!, напишал еден твитерџија, а друг дури и не успеал да погоди која е Брена, а која е Мајли.

 

Дека има сличност има, а дали е случајна или Мајли е таен фан на Брена останува времето да покаже. Шегата на страна ова е доказ дека модата се враќа, како и дека Брена секогаш била пред сите други.