– Бред имаше неколку девојки во изминатите неколку години. Сепак, тој е загрижен дека Анџелина Џоли ќе им зборува само лоши работи на нивните деца за него ако почне да се појавува во јавноста со својата нова девојка – тврди неименуван извор.

Поради тоа Бред и убавата Емили тајно се среќаваат и не се појавуваат заедно во јавноста. 

Инаку  холивудските ѕвезди Бред Пит и Анџелина Џоли се разведоа пред шест години.

Шпекулациите за романсата меѓу Бред и Емили се засилија откако  убавата манекенка  неодамна поднесе барање за развод од филмскиот продуцент Себастијан Меклард, бидејќи, како што таа тврди, тој изневерил.