Таа сепак не се обиде да доминира на црвениот тепих по секоја цена.

Таа не освои со својата елеганција и едноставност …

Канскиот филмски фестивал во голема мера е во тек, а на црвениот тепих вчера се појави и Карла Бруни на премиерата на филмот “Триаголник на тагата“.

Една од најинтригантните дами на денешницата, поранешниот супермодел и сопруга на Никола Саркози, го воодушеви поранешниот претседател на Франција со елегантно издание во нежна виолетова нијанса.

Долг, цветен фустан без прерамки ја следи линијата на телото, а неговата едноставност е надградена со масивен ѓердан и нараквица.

Карла речиси и не беше нашминкана, само ја истакна устата со кармин, додека косата, без претенциозни потфати, едноставно ја пушташе да ѝ падне.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 👑world of Queens (@worldofqueens0)