Актерот Драган Бјелогрлиќ е позитивен на корона.

Ова го изјави вдовицата на Том Здравковиќ Гордан на комеморацијата по повод 31-годишнината од смртта на саканиот пејач.

„Се слушнав со Драган Бјелогрлиќ, има корона и нема да дојде. Исто така, син ми нема да може да дојде на панихидата на татко му бидејќи не бил вакциниран, не можел да ја напушти државата“, изјави таа за Блиц Гордана.

Бјелогрлиќ имаше емотивна објава на инстаграм за годишнината од смртта на Томо Здравковиќ.

-Трагајќи за твојата душа, ја пронајдов својата, напиша Бјела.

На Централните гробишта во Белград вчера се одбележа 31-годишнина од смртта на легендарниот пејач Тома Здравковиќ.

Неговите роднини се собраа на гробиштата да му оддадат почит, а сопругата на Томо пред неколку дена пристигнала од Америка за да може на овој ден како и секоја година да оди на гробот.

„Кога ќе се разбудам на 30 септември, првото нешто што ми паѓа на ум е дека мојот Тома почина. Тоа е најболното нешто“, рече таа.

Да потсетиме, Тома Здравковиќ е роден на 20 ноември 1938 година во Алексинац, додека пораснал во Печењевци, кај Лесковац, каде што како млад ја започнал својата музичка кариера.

Здравковиќ почина на 30 септември 1991 година во Белград по 18-годишна борба со ракот на простата.

Фото: принтскрин инстаграм