Глумицата Анџелина Џоли се појави на премиерата на филмот „Етерналс“ во Лос Анџелес заедно со своите деца Захар, Медокс, Нокс, Вивијен и Шајло. Синот Пакс не е виден на црвениот тепих.

LOS ANGELES, CALIFORNIA – OCTOBER 18: (L-R) Maddox Jolie-Pitt, Vivienne Jolie-Pitt, Angelina Jolie, Knox Jolie-Pitt, Shiloh Jolie-Pitt, and Zahara Jolie-Pitt attend Marvel Studios’ “Eternals” premiere on October 18, 2021 in Los Angeles, California. (Photo by Emma McIntyre/WireImage)

Иако таа блескаше во секси фустанот во сиво-кафена боја, сепак малиот моден детаљ на нејзиното лице предизвика остри реакции на модните критичари и фанови.

Актерката стави златна нараквица на брадата која одговараше на другиот накит, но која чудно ја поврзуваше устата со вратот, поради што некои модни списанија ја опишаа како „Анџелина од племето на логорот“.