Bo последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ посебно внимание привлече Марија Груевска од Битола.

Имено, Марија во златен балски фустан и посебен моден детаљ се издвои од сите кандидати.

Битолчанката се претстави со песните „Чија си“ од Тоше Проески и пијано верзија на „Управо оставјена“ од Јелена Карлеуша.

Жирито имаше само пофални зборови за македонската кандидатка.

-Никогаш во животот немам видено ваква висока мода. Кој дизајнер го правеше ова? Секоја чест, ова е нешто несекојдневно на оваа сцена. Изгледаш како принцеза, а и така пееше. Потполно различна и заслужуваш пофалби, изјави Карлеуша и додаде дека изгледа како Лејди Гага.