Беквалац денеска полни 38 години: А како сестраи и го честита роденденот, нема да ве остави рамнодушни

Поп пеачката Наташа Беквалац денес полни 38 години, што многумина не би кажале со обзир на нејзиниот одличен изглед.

И покрај тоа што пеачката поминала низ турболентен и тежок период, таа и после се останала силна, со што денеска со насмевка на лице го прославува роденденот. На својата верна публика им приредила изненадување бидејќи на денешниот ден ја исфрлила новата песна "Мала плава".

Познато е колку Беквалац е поврзана со сестрата Кристина и Драгана, а дизајнерката и стилистката и го честитала роденденот на многу емотивен начин на Инстаграм.

"Нале моја... Ти посакувам сите лоши настани, луѓе, ситуации да ги оставиш позади себе... Зачекори посилна, поубава, поискусна, подобра во новата етапа на животот и да ја најдеш својата среќа и мир засекогаш... толку убави работи доживеавме заедно... и лоши... но заедно... Неможам да го замислам својот живот без тебе и нашите заеднички глупости, смеа, солзи, веселби... Ти посакувам кога ќе бидеме баби да седеме и да умраме од смеа и да го раскажуваме целиот живот со насмевка и радост и да им ја пренесуваме на нашите деца сестринската љубов која ја имаме сите три, и ти посакувам никогаш да не ја изгубиш чистата, добра и наивна душа која ја имаш... Ти посакувам да останиш таква каква што си, ти си најдобрата сестра во цел свет. Те сака твоја Кика! Среќен роденден", напишала стилистката во описот на колаж од заеднички слики

 
 
 
View this post on Instagram

Nale moja...❤️Zelim ti da sve ruzne dogadjaje,ljude,situacije ostavis iza sebe...🤡Zakoracis jaca,lepsa,iskusnija,bolja u novu etapu zivota i nadjes svoju srecu i mir zauvek...ili nemir😂😂😂Toliko lepih stvari smo dozivele zajedno...i ruznih...ali zajedno...💪Ne mogu da zamislim svoj zivot bez tebe i nasih zajednickih gluposti,budalastina,smeha,suza,veselja...🤠Zelim ti da kada budemo babe(izoperisane i dobrodrzece)😂😂😂sedimoi umiremo od smeha i prepricavamo ceo svoj zivot sa osmehom i radoscu,da prenesemo na nasu decu sestrinsku ljubav koju imamo sve tri,zelim ti da nikada ne izgubis cistu,dobru i naivnu dusu koju imas...Imam jos dosta zelja za tebe...ali sam se malo sada vec umorila😂😂😂Zelim ti da ostanes takva kakva si,jer si ti najbolja sestra na celom svetu🍒🍒🍒Voli te tvoja Kika🍓SRECAN RODJOS🎈🎁🎉🎂 @bekvalceva

A post shared by Kristina Bekvalac (@kristinabekvalac) onSep 24, 2018 at 2:59pm PDT

 

Следбениците на Кристина се одушевиле на ваквата емотивна и силна порака, со што добила повеќе од 4.000 лајка.

Поврзани

Најнови вести

Коментари