Поп-ѕвездата Аријана Гранде пред неколку дена се омажи за својот вереник Далтон Гомез на интимна венчавка по нешто повеќе од една година врска. Познатата пејачка сега објави неколку фотографии од венчавката на Инстаграм, и сите се согласуваат дека изгледаше беспрекорно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande)

Церемонијата се одржа во нејзиниот дом во Калифорнија, а на свадбата имаше помалку од 20 гости. Зборувајќи за венчавката, нејзиниот претставник за медиуми рече дека венчавката е направена во интимна атмосфера, со помалку од дваесет гости. Тој додаде дека сè е исполнето со „многу среќа и љубов“ и дека парот и нивните семејства не можат да бидат посреќни.