Ај Кју ќе ја претставуваат Македонија на „Евровизија“

Ај Кју ќе бидат македонските претставници на „Евровизија“ што ќе се одржи во Лисабон во мај. Тие ќе ја пеат песната Lost and found. Автор на песната е Бојан Трајковски, додека продукцијата е на Дарко Димитров.

На јавниот повик што го распиша Македонската радио телевизија пристигнаа 382 песни од домашни и странски автори, а жирито составено од музички новинари и претавници на јавниот сервис ја избра песната на Ај Кју како наш претставник.

Македонија во Лисабон ќе настапи во првото полуфинале што ќе се одржи на 8 мај.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари