Мегапопуларната пејачка Адел (33) во последно време е се поприсутна во медиумите поради мистериозната врска, новиот албум и големото искрено интервју за Вог.

Овој пат таа за Вог изјави дека се преселила во САД бидејќи живеењето во Лондон било прескапо за неа, што ги збунило нејзините обожаватели. Имено, јавноста веднаш реагираше на нејзината изјава бидејќи пејачката инвестираше вкупно 33 милиони долари во нејзиниот нов дом во Лос Анџелес.

– Никогаш не би можел да имам куќа како онаа што ја имам во Лос Анџелес во Лондон. Никогаш – рече Адел во последното интервју.

Таа додаде дека поголемиот дел од времето го поминала во Лондон во автомобил или во зграда и дека сакала да се пресели некаде каде што „воздухот е свеж“.

Имено, ова не е прва голема инвестиција во недвижен имот на славната пејачка. Во 2016 година, таа го купи својот прв дом во Беверли Хилс за 9,5 милиони долари, а три години подоцна купи и втор дом за 10,65 милиони долари.

Пред неколку месеци, таа купи и куќа со четири бањи и четири спални соби за неверојатни 10 милиони долари, а сите три имоти се наоѓаат еден до друг.