Фолкерот Аца Лукас збеснал заради изјавата на старлетата Сенада Нуркиќ, во јавноста позната како Маца Дискреција, која во едено ТВ-гостување рекла дека била интимна со него.

Имено, Маца во синоќешното гостување во Амиџи шоу, на прашањето со кој познат маж била интимна, без јавноста да знае за тоа, го кажала името на фолкерот.

Лукас по ова збеснал, па рекол:

– Секој дебил може да каже што сака! Која е бре Маца Дискреција? Дали јас личам на некој ретардиран умоболник, ментално заостанат? Не разбирам, секој може да каже што сака. Еве јас сум ја … Меланија Трамп, па јавете и се да ја прашате.

Инаку, ова не е прв пат Маца да тврди дека имала врска со Лукас, во 2015 тоа јавно го кажа и мајката на Маца, Енеса Хоџиќ. Таа тогаш рекла дека Лукас наводно и нудел да биде дел од Ѕвездите на Гранд.