Пејачката честитала годишнина брак.

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ поделила со своите фанови на Инстаграм среќни вести.

Имено, таа на социјалната мрежа упатила честитки до синот Вељко и неговата сопруга Богдана по повод годишнина од брак.

Таа објавила нивна фотографија од свадбата и напишала “Сречна годишница“

Инаку, свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ била пред две години и наречена е “свадба на деценијата“, а денес тие уживаат во брачен живот заедно со синот Жељко.