Пејачката Били Ајлиш откри дека поради нејзина одлука изгубила 100.000 следбеници на социјалните мрежи.

19-годишната пејачка откри дека не сите обожаватели ја поддржале нејзината промена на стилот и дека изгубила многу следбеници откако објавила фотографии во корсет во мај оваа година.

Имено, таа потоа позираше за британски Вог, но нејзините обожаватели кои се навикнати да ја гледаат во широка облека не го прифатија тоа на најдобар начин.

„Изгубив 100.000 следбеници, само поради моите гради“, рече таа во интервју за списанието „Ел“

„Луѓето се плашат од големи гради“, рече таа

Пејачката неодамна се појави на Мет Гала во гламурозен фустан, за кој рече дека ја разбудил нејзината љубов кон фустаните уште од детството.