Овие убавици се во поставата на супермодели од деведесеттите години. Тие со години ги освојуваат светските писти, а сега преку социјалните мрежи им покажуваат на фановите дека годините се како вино, колку постари толку подобри.

Ѕвездата на „Wicked game“ и познатиот супермодел од деведесеттите години привлекува внимание дури и на 52 -годишна возраст. Данската манекенка Хелена Кристенсен (52) позираше во црна долна облека, а остави малку на фантазијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Helena (@helenachristensen)

Синди Крафорд (55), која заедно со овие убавици е една од најуспешните модели на сите времиња, често ги споделува своите фотографии на социјалните мрежи. Синди продолжува да позира гордо, покажувајќи совршено обликувано тело. Фановите ја фалат и истакнуваат дека не мора сите модели да паднат во заборав штом ќе наполнат одреден број години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford)

Клаудија Шифер (51) се соблече за Вог пред две години и ги воодушеви своите придружници.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claudia Schiffer (@claudiaschiffer)

Ел Мекферсон (57) се уште потврдува зошто го добила прекарот Тело. Можеби ќе видите години на нејзиното лице, но таа сепак ја одржува својата витка, манекенска линија со фитнес и грижа за здрава исхрана. Често дава совети за здрав начин на живот на својот Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elle Macpherson (@ellemacpherson)

Кристи Тарлингтон (52) исто така ја задржа својата убавина и витка линија, а често зборува за важноста на јогата на социјалните мрежи. За разлика од другите супермодели, тешко дека ќе ја видиме во провокативни изданија, но сепак можеме да и се восхитуваме на нејзината сензуална убавина.