Една од најпознатите супермодели на сите времиња велат дека блеска во новата кампања за познатиот бренд Келвин Клајн.

Кога објави во Инстаграм во мај годинава дека ќе стане мајка, многумина мислеа дека Наоми Кембел (51) ќе се повлече од светот на модата.

Иако самата најави пауза, не издржа долго – веќе рекламира многу работи, а деновиве фокусот е на новата модна кампања на Келвин Клајн каде Наоми се појави топлес.

Во лежечка положба, атрактивната манекенка е во фармерки, а градите ги покри со раката. Исто така, вниманието го привлекоа фотографиите каде стои и каде исто така е топлес.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Calvin Klein (@calvinklein)