Двет бразилски убавици споделија фотографии од летото на своите профили на Инстаграм, а не е доволно да се каже дека изгледаат совршено.

Изабел Гулар може да се пофали дека е една од најубавите жени во светот која беше заштитно лице на многу модни кампањи, а ги красеше насловните страници на списанијата, меѓу кои и „Sports Illustrated“. Почнала да се занимава со манекенство на 14 години и со години била Ангел на Викторија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart)

Моментално ужива на одмор, а црвените бикини од одморот атрактивниот Миконос предизвикаа серија коментари на нејзиниот профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart)

Нејзината колешка Алесандра Амбросио (40) пие коктел на плажа во зелено, флуоресцентно бикини.

Иако сега е на одмор, поранешниот ангел на „Викторија Сикрет“ рече дека редовно тренира за да го одржува своето тело во форма: „Многу пешачам. Сакам одбојка на плажа. Вежбањето може да биде забавно, а во исто време да станете во форма … Не сакам да вежбам кардио, морам да го признаам тоа“, рече таа.