Откако на социјалните мрежи често се дискутираше за естетските корекции на Клои Кардашијан, таа конечно и самата проговори за нив. Таа му откри на водителот Енди Коен што точно оперирала.

„Бев несигурна за изгледот. Сите велат: Боже, таа направи трансплантација од трето лице, но јас имав само една операција на носот“, рече Клои.

Таа му се заблагодари на хирургот што и го оперирал носот, па продолжи да зборува за корекции.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé Kardashian (@khloekardashian)

„Секој е толку вознемирен затоа што јас не зборувам за тоа. Па никој никогаш не ме прашал! Вие сте првата личност што ме прашала за носот во едно интервју”, рече таа.

Таа вели дека инјектирала инјекции на лицето, но дека лошо реагирала на ботокс, па повеќе не го користи.

„Кога шоуто започна да се емитува, јас бев многу сигурна во себе. Потоа, во текот на првите неколку сезони, станав несигурна поради мислењето на јавноста за мене”, рече таа.

Лошите коментари на социјалните мрежи направиле да изгледа несигурно затоа што, како што вели, ја нарекле грда.

Клои, според тоа, признава дека имала операција на носот и малку ботокс. Можеби за уште неколку години, таа ќе признае уште една интервенција, бидејќи нејзините фотографии од почетокот на реалното шоу, па и денес, кажуваат многу. Пресудете сами.