Џенифер Лопез и Бен Афлек одлучиле повеќе да не се кријат и обелодениле дека повторно се заедно.

Моментално еден од најпопуларните парови Бен Афлек и Џенифер Лопез повторно се заедно после 17 години.

Веќе неколку месеци се води полемика за нивната врска, а сега папараците ги сликале на југ на Флорида и со тоа ги потврдиле претпоставките дека парот ја обновиле љубовта.

Сликани се како заедно го поминуваат времето во хотел и дека дефинитивно не се кријат. На сликите изгледаат потполно опуштено и очигледно убаво расположени.

Како што пренесуваат странските медиуми, Бен наводно повторно ја запросил Џенифер, на кое одговорила со Да.

Џенифер неодамна ја раскинала вреидбата со безбол игралот Алекс Родригез, а потоа е сликана со Бен Афлек од кога се појавале приказни дека некогашниот пар повторно се заедно.