Пред да стапат во врска интересно е што Богдан поминувал време со глумицата Анѓелка Прпиќ и нејзиниот бивш сопруг Дарио, кој исто така е угостител.

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ неколку месеци е во хармонична емотивна врска со угостителот Богдан Срејовиќ, кои вешто ја кријат од јавноста и не се експонираат премногу, освен кога се посебни прилики.

Имено на Инстаграм испливала фотографија на која Богдан поминува време со глумицата Анѓелка Прпиќ и нејзиниот бивш сопруг Дарио кој исто така е угостител. Богдан и Дарио се познаават со години, бидејќи се занимаваат со иста работа а во една прилика се лумпувале заедно, каде што сведочи фотографита која осамнала на социјалните мрежи.

На споменатата објава глумицата и Богдан се прегрнати, наздравуваат, среќни и насмеани. Друштво им прави водителката Маријана Мичиќ и нејзиниот дечко.