Наводно не можеле да ги откажат закажаните концерти

2Cellos одбиле да свират за Доналд Трамп!

2Cellos добиле повик од новоизбраниот претседател Доналд Трамп, а причина за тоа била поканата да свират на неговата инаугурација.

2Cellos добиле повик од новоизбраниот претседател Доналд Трамп, а причина за тоа била поканата д свират на неговата инаугурација.

Сепак, двоецот морал да го одбие Трамп, а причина за тоа биле веќе закажаните настапи и работни обврски.

Инаку, Трамп има голем проблем со пронаоѓањето на музичари кои ќе настапат на свеченоста по повод неговото прогласување, а на листата кои одбиле да настапат се наоѓа и Елтон Џон кој е голем пријател со хрватските музичари.

 

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари