Кристен Харпер (29), американска манекенка, актерка и инфлуенсерка, уште кога била мала почнала да се појавува во реклами и филмови.

Сепак, светската слава ја стекна кога позираше во костими за капење за магазинот Sports Illustrated, а нејзиниот моден пробив дојде од агенцијата LA models.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christen Harper (@christenharper)

Кристин го завршила своето формално образование на приватен колеџ во Калифорнија и се запишала на Државниот универзитет во Кал. Имала и голема желба да стане актерка, а посетувала и часови по глума во познатото студио Барон Браун.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christen Harper (@christenharper)

Харпер е долгогодишна девојка на бекот на Детроит Лајонс, Џаред Гоф, а парот често споделува заеднички фотографии на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christen Harper (@christenharper)