Поп пејачката Јелена Карлеуша ја започнала оваа година со спектакуларен настап пред Собранието, а сега својата доминација ја продолжила во Дубаи и тоа во клубот кој досега ги угостил само најголемите светски ѕвезди од светскиот шоубизнис.

На популарната дива е прва пејачка од Србија која и тргнало од рака да се појави во прочуениот клуб.
Таа за оваа прилика се облекла како карневалска танчерка од Бразил, а со своите играчи ја запалила бината.

Јелена ја изненадила домашната јавност со спектакуларните костими и кореографија за дочек на Нова година, а во Дубаи е дочекана како кралица што можевте да видете на нејзиниот Инстаграм профил.

Во хотелската соба е дочекана со свежо овошје и лимонада, а посебен детал била пораката со нејзината слика на која пишувало “кралица на Србија“. Таа дошла со своите соработници како и со ќерките Атина и Ники, објавените слики и видео направени од Еспресо папарацо.