Забавна

19 август 2018

Цеца доживеа непријатна ситуација...

Цеца Ражнатовиќ на 17 август требала да настапи во Крагуевац, но за жал доживеала непријатна ситуација која ја наведе да им се обрати на фановите по пат на Инстаграм, како би го одбегнала разочарувањето.

"...

Ги рашири нозете, фати поза, па го вжешти интернет : Нивес Целзиус покажа колку е елестична! Мажите паѓале во несвест (фото)

Нивес Целзиус често објавува фотографии, а во новата и тоа како го привлече вниманието. Имено секски Хрватицата покакажала колку е еластична притоа правејќи шпага.

...

18 август 2018

Да се предавав на време, не би била со Јоже - Аделина Тахири направи спектакл пред породувањето (ВИДЕО+ФОТО)

Аделина Тахири брои ситно до породувањето. Познатата пејачка и нејзиниот сопруг, познатиот адвокат Серјожа Марков, го очекуваат раѓањето на нивниот син, а таа вечерва ги собра пријателите и роднините на гламурозна...

Ја наплати секоја солза: Кија Коцкар купи стан и автомобил за 120.000 евра

Кристина Кија Кокар купи стан во Белград во вредност од 100.000 евра, како и автомобил "Ауди А6", кој чини околу 20.000.

Победничката на првата сезона на "Задруга" успеа да ги потроши сите пари од главната...

Фигура од која мажите ќе побудалат: Јелена Карлеуша во ова издание ги фрли фановите во делириум (фото)

Јелена Карлеуша важи за една од најстилизираните пеачки на јавната сцена, а со својот изглед привлекува внимание каде и да се појави.

Фолк дивата ужива во бракот со фудбалерот Душко Тошиќ, со кој има две...

Порака која предизвика големо внимание: Душко Тошиќ и го честита на својата сопруга Јелена Карлеуша 40. роденден...

Јелена Карлеуша денес полни 40 години, а најмногу внимание привлече честитката од Душко Тошиќ.

Иако таа постојано се труди на своите најмили на емотивен и необичен начин да им честита роденден, пораката од...

И тоа бидна - Сандра Медуза ги објави цените на своите услуги

Многумина што го следеа шоуто "Парови" ја паметат девојката која сама се нарече Сандра Медуза. Сандра не се прослави премногу, туку е актуелна поради нејзините најнови изјави.

Запрашана што прават луѓето за...

Анџелина Џоли дефинитивно се разведува од Бред Пит, еве за што преговараат

Американската ѕвезда Анџелина Џоли вчера ја почнала постапката за формален развод од Бред Пит, иако некогашната двојка не е заедно веќе две години.

Адвокатите на Џоли се појавиле пред судот во Лас Анѓелес со...

Беше таа популарна, по разводот очите се вперија кон него: Мустафа Сандал каков што сеуште не сте го виделе (фото)

Сопругот на популарната пеачка Емина Јаховиќ во центар на внимание на светските медиуми.

Популарниот турски музичар Мустафа Сандал на домашната јавност е познат поради разводот со пеачката Емина Јаховиќ, со...

Момче и јаре станаа хит на Твитер: Многумина плачат... од смеа (видео)

Многу корисници на социјалните мрежи ги насмеа оваа снимка на едно момче и јаре.

Убавото јаре застанало позади него, а потоа и се огласило

Момчето се досетило на супер фора, па почнал да се "кара" – а...

17 август 2018

Канје: Би ги .... сите четири сестри на Ким. Мајка им имаше нешто да му каже (ВИДЕО)

Канје Вест ја шокираше јавноста кога во својата нова песна "XTCY" призна дека би имал сексуални односи со сите четири сестри на неговата сопруга Ким Кардашијан. Проблематичниот стих на новата песна на американскиот...

Еве како изгледа најголемата подршка на Ноле во бикини: Јелена каква што не сте ја виделе (фото)

"Јас сум најубавата мајк", изјавила сопругата на најдобриот српски тенисер.

И додека трае мечот на Новак Ѓоковиќ и Григор Димитров, на социјалните мрежи се појавија фотографија од сопругата на големиот...

Се сеќавате на злобната свекрва во Сујлеман: Позната глумица е тешко болна (фото)

Небахат Чехре една од омилените турски глумици

На јавноста и остана во паметење по улогата во серијата "Сујлеман Величествен" во која ја глуми мајката на Сујлеман и помалку како "злобна" свекрва.

 

...

Жените губеа глава за Сулејман Величенствениот: Еве како изгледа 7 години по серијата (видео/фото)

Најмногу запамтен по улогата на султан Сулејман од истоимената серија.

Популарниот филмски глумец Халит Ергенц се прослави низ цел Балкан во улогата на Онур Аксал во серијата "Илјада и една ноќ" и во улогата...

Елена за причините за разводот - кратко и јасно (ВИДЕО)

Навистина не знаев дека треба да се нашминкам пред да правам ручек или појадок за децата, коментира Елена Велевска за фотографиите кои беа испратени од читател до медиумите, на кои таа е без шминка.Сепак, нејзината...