04 Jul 2020

Мелани Тарчуловска го покажа својот талент и гласовни способности на онлајн натпреварот „Глоден војс Малта 2020“.

15-годишната Мелани ја…

04 Jul 2020

Старлетата Александра Накова ги демантираше гласините дека е позитивна на коронавирус на својот Инстаграм профил.

„Сакам да ги демантирам…

04 Jul 2020

На адресна на Белата куќа стигнало писмо од Големиот шеф.

Задругарите на звукот на ѕвончето веднаш се собрале, а неделниот водач – Менсур…

04 Jul 2020

Еве како ја поднесува пандемијата на коронавирус

Марина Туцаковиќ години наназад води битка со опака болест, а за своеото здравје е…

04 Jul 2020

Жика Јакшиќ, продуцент и еден од главни уредници во “Ѕвездите на Гранд“, како што истакнал се нашол во непријатна ситуација кога неговиот пријател…

04 Jul 2020

На Даријан Мандиќ одреден му е притвор од 48 часа.

Синот на Оливер Мандиќ, Даријан (39), уапсен е во станот на Вождовац, бидејќи ја…

03 Jul 2020

На Даријан Мандиќ му е одреден притвор до 48 часа. 39-годишниот син на Оливер Мандиќ е уапсен денес во станот на Вождовац, затоа што си ја…

03 Jul 2020

Ана Николиќ очигледно не е баш своја во последно време, а изјавите и се која од која почудни. Последната објава, ја…

03 Jul 2020

Џенифер Лопес и Алекс Родригез за време на изолацијата решиле венчавката да ја остават на чекање за да добијат бебе. Наводно пејачката веќе…

03 Jul 2020

Европскиот фонд за копродукција и дистрибуција на креативни кинематографски и аудиовизуелни дела – „Еуримаж“ ја поддржа и првата грчко-македонска…

03 Jul 2020

Филмот „Хабит“ се најде под удар на критики во јавноста уште пред дистрибуцијата. Речиси 300 000 луѓе потпишаа петиција во обид да ја забранат…

03 Jul 2020

На последното собрание на Друштво на Филмските Работници на Македонија, беа разгледувани мерките донесени од страна на Агенцијата за филм на РСМ…

02 Jul 2020

Хрватската актерка Ксенија Пајиќ се здоби со огромна популарност играјќи во сапуници во нејзината земја и во Србија. После една  улога во серија,…

02 Jul 2020

После неколкумесечна пауза заради корона кризата полека почнува да се враќа животот, а со тоа, секако, и оној ноќниот и…

02 Jul 2020

Веста дека Романа Паниќ е уапсена во австралискиот град Бризбејн затоа што таа и нејзиниот партнер…

02 Jul 2020

Ќерката на Шабан Шаулиќ, Илда преку „Инстаграм“ ги потврди пишувањата на српските медиуми за нејзината здравствена состојба.

Пејачката…