СЕХА лига

Со овој цепелин Металург го понижи Загреб!

Во победата на Металург против ППД Загреб со 25:22 момците на Лино Червар постигнаа неколку атрактивни голови, а најмногу внимание привлече цепелини како оној на македонската репрезентација на Светското првенство во Франција. Во 44. минута од мечот Неммања Обрадовиќ и Вања Илиќ со спектакуларна комбинација во вис ја надмудрија хрватската одбрана и погодија за 17:14. 

Најнови вести