Видео за јачината на страотниот земјотрес во Италија

Снимки од дрон од уништените италијански гратчиња Аматриче и Пескара дел Тронто

Бројката на настрадани се качува од час во час. Досега се потврдени на 130 жртви а по десетини исчезнати сеуште се трага. Земјотресот кој ја погоди областа Умбрија беше со јачина од 6,2 степени по Рихтеровата скала.

Најнови вести