“Сливите“ на Здравко Чолиќ први на Евровизиската топ листа (Видео)

Најновиот музички хит на Здравко Чолиќ "Родија сливите", вториот сингл од неговиот 15-ти студиски албум објавен во средината на декември, беше ставен на прво место во престижната "Евровизиската топ листа". Песната е напишана од Златан Фазлиќ, гостува трубачот Дејан Петровиќ, а песната дебитираше на листата на еден од највлијателните портали на Евровизија минатата недела и веќе се најде на првата позиција.

Интересно е што Чолиќ е два пати на оваа претстижна топ листа, на седмото место е неговата нумера "Мала". "Евровизиската топ листа" собира милиони љубители на најголемото европско музичко натпреварување, а учествуваат сите изведувачи на Евровизија

Поврзани

Најнови вести