Лиг на шампиони

Погледнете го цепелинот на Циндриќ и Душебаев во дуелот со Загреб

Македонскиот ракометен шампион Вардар,одигра одличен нтпревар против ППД Загреб и победи со 25:20, а потегот кој го одбележа мечот покрај добрата игра во одбраната беше атрактивниот цепелин на Лука Циндриќ и Алекс Душебаев.

Хрватот одлично го проигра шпанскиот репрезентативец, а тој, со стил заврши и доби овации од трибините во СЦ „Јане Сандански".

Поврзани

Најнови вести