Најголемиот фаворит за победничкиот пехар во ЛШ, тимот на Барселона, вечерва го игра првиот 1/8 финален дуел против лондонскиот премиерлигашАрсенал. Бранителот на тронот, веднаш по пристигнувањето во Лондон, го одработи и првиот официјален тренинг, кој беше отворен за медиумите, кои добија шанса да уживаат во техничката подготвеност на играчите на Барселона. Најголемо внимание привлече “каталонското трио”, Меси, Нејмар и Суарез, кои презентираа неколку прекрасни додавања.

[video:[video:https://youtu.be/tX6ALEbFnSg]