x

MOZZART го опреми ФК Тиквеш!

Најдобрата обложувалница во Македонија и на Балканот Mozzart оваа сезона почна глобална кампања „Нови дресови за нови шампиони“ преку која подарува спортска опрема на спортските клубови во Македонија. Веќе беа комплетно опремени неколку клубови (претходно ФК Маџари Солидарност, ФК Кадино, младинскиот тим на Брегалница Штип…), па на ред дојде фудбалскиот колектив Тиквеш од Кавадарци.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата