x

MOZZART го додели автомобилот Passat GTE Hybrid од наградната игра

Компанијата MOZZART ги додели наградите од големата наградна игра „За поголема еко свест, погоди најголема квота“ која ја организираше во период од 18 февруари до 27 април.

Сопственикот на тикетот со најголема квота е награден со фантастичниот автомобил Passat GTE Hybrid. Апсолутниот победник Јордан Ѓошевски доаѓа од Велес, а добитниот тикет кој му донесе автомобил е со погодени 8 натпревари и со неверојатна вкупна квота 66964,61.

На второто место е тикет од уплатно место Неготино-1 со квота од 6460,0, а среќниот добитник ќе вози електричен мопед Capri Elettrico. Третото место доби електричен велосипед Viper 29” E-bike, а добитниот тикет е уплатен во Тетово-2, со квота од 3190.82.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата