Девојче на возраст од 14 години вчера попладне се вратило во својот дом во Скопје, откако нејзината мајка претходно пријавила дека заминала од дома околу еден часот по полноќ.

Станува збор за малолетничка со иницијали Ш.А., а нејзиното враќање во полицијата го потврдила и 49-годишната мајка, околу 15 часот.

извор: Makfax