x

„L’Equipe“ го поистоветува Меси со Че Гевара

Капитенот на Барселона, Лионел Меси во текот на вчерашниот ден потврди дека играчите на овој тим се откажале од 70% од своите примиња за да сите вработени во клубот ги задржат своите места.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата