x

“GAZZETTA“: Македонија со историја! Првпат на ЕП благодарение на Пандев!!!

screenshot_1-6

Италијанската “GAZZETTA“ во екстаза. И таа го коментираше успехот на Македонија, секако не заборави да напомене дека оваа победа е на „италијански“ погон зошто голот беше дело на тројца играчи кои играат во Серија А. Да се потсетиме, акцијата ја започна Елмас, ја продолжи Несторовски а ја заврши Пандев.

Македонија со историја! Првпат на ЕП и тоа благодарение на Пандев. Човекот кој што ја продолжи кариерата на уште една година само да ја однесе Македонија на ЕП ете успеа.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата