x

3000 фанови на Бурса направија фешта на тренингот на екипата (ФОТО)

bursa

Екипата на Бурса ги комплетираше подготовките за утрешниот натпревар со Адана Демирспор пред околу 3000 навивачи. Бурса која заврши на позиција 6 во Втората лига ќе се соочи со Адана во првиот меч од плеј-офот за пласман во Супер лигата.

На тренингот на „Бурса Бујукшехир Беледије“ стадионот дојдоа 3000 фанови кои со песни, запалени факели и транспаренти направија фешта на трибините. Сепак, тие делумно ја почитуваа социјална дистанца и носеа маски,

Каква фантастична поддршка!

3000 fans training from Bursaspor

3000 fans training from Bursaspor

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата