Вчера во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен И.Л.(26) од селото Смесница, кој се здобил со тешки телесни повреди при работа во селото Зелениково. На местото на настанот излегле полициски службеници од Полициска станица Драчево, а известен е и Трудов инспектор, соопшти полицијата.

извор: Makfax