Синоќа околу 22.30 часот во близина на училиште на ул.„Бранко Заревски“ во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен Е.А.(21) од Скопје бидејќи при обид за негово легитимирање истиот не носел заштитна маска, го навредувал и физички го нападнал полицискиот службеник. По целосно документирање на случајот против пријавениот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти полицијата.

извор: Makfax