x

2050 година, Горан Пандев и натаму дава голови во Серија „А“!

pandev-e1592585225807

„Горат“ социјалните мрежи по новиот гол на Горан Пандев во Серија „А“. Тој денеска погоди за Џенова во првото коло против Кротоне во победата од 4:1.

Светските обложувалници „Вилијам Хил“ се пошегуваа со Пандев.

„2050 година. Горан Пандев и натаму дава голови во Серија „А“, стои на објавата на „Твитер“.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата